wzmacniacz sygnału GSM, wzmacniacz sygnału GSM Warszawa, wzmacniacz GSM Warszawa, wzmacniacze GSM Warszawa

Jak legalnie wzmocnić sygnał GSM LTE?

Problem z wolnym Internetem LTE można rozwiązać w sposób legalny i bezpieczny. Przyśpieszyć Internet LTE można stosując wzmacniacz zasięgu LTE. Wzmacniacz LTE jest urządzeniem odbiorczym instalowanym na zewnątrz budynku. W tym urządzeniu zawarte są dwa zespolone urządzenia.

We wzmacniaczu LTE możemy znaleźć dwa połączone ze sobą elementy. Modem oraz antenę kierunkową LTE. Połączone razem te dwa elementy tworzą całość zwaną wzmacniaczem LTE. Taki wzmacniacz pozwala zwiększyć moc odbieranego sygnału LTE i skutecznie bezstratnie wprowadzić go do wnętrza budynku. 

Wewnątrz budynku dalsza dystrybucja wzmocnionego sygnału LTE odbywa się za pomocą routera LAN i WiFi. Router ten jest połączony bezpośrednio ze wzmacniaczem sygnału LTE znajdującym się na zewnątrz budynku. 

Transmisja sygnału odbywa się za pośrednictwem zewnętrznego przewodu FTP. Tym samym przewodem dostarczane jest również bezpieczne napięcie zasilania. Zwykle jest to albo 12V, 24V lub 48V prądu stałego. Wysokość napięcia zależy do rodzaju zastosowanego urządzenia. Różni producenci wzmacniaczy LTE stosują różne rozwiązania zasilania..

Z jednego modemu wewnętrznego bez trudności obejmiemy sygnałem WiFi dom o powierzchni użytkowej nawet 150 mkw. Oczywiście dla zasięgu sieci WiFi duże znaczenie ma rodzaj konstrukcji budynku z jakiej jest wykonany. Sygnał WiFi najlepiej przenika w konstrukcjach drewnianych lub lekkich szkieletowych. Im bardziej zbrojony jest strop budynku, tym sygnał WiFi ma większe trudności z przenikaniem między piętami.

wzmacniacz sygnału gsm lte, wzmacniacz zasięgu gsm, wzmacniacz gsm do domu, wzmacniacz sygnału gsm, wzmacniacz gsm, wzmacniacz zasięgu, wzmacniacz lte

Co to jest wzmacniacz sygnału LTE?

Wzmacniacz sygnału LTE to urządzenie służące do poprawienia jakości i siły sygnału sieci LTE (Long-Term Evolution) w miejscach, gdzie jest on słaby lub zbyt oddalony od źródła.

Istnieją dwa rodzaje wzmacniaczy sygnału LTE:

  • Wzmacniacze wewnętrzne – montowane wewnątrz budynków, w pobliżu urządzeń mobilnych. Składają się z dwóch części: anteny odbiorczej i anteny nadawczej, które wzajemnie się komunikują i poprawiają jakość sygnału.
  • Wzmacniacze zewnętrzne – montowane na zewnątrz budynków, w pobliżu źródła sygnału (np. wieża nadawcza). Składają się z anteny zewnętrznej, wzmacniacza oraz anteny wewnętrznej, które również wzajemnie się komunikują i wzmacniają sygnał.

Wzmacniacze sygnału LTE mogą być szczególnie przydatne w obszarach o słabym zasięgu sieci, w dużych budynkach, gdzie ściany mogą utrudniać przepływ sygnału lub w miejscach, gdzie źródło sygnału jest zbyt oddalone od urządzenia mobilnego. Jednakże przed zakupem takiego urządzenia należy upewnić się, że jest ono zgodne z siecią operatora komórkowego i posiada wymagane certyfikaty, aby uniknąć ewentualnych problemów z siecią lub zgodnością. Zapytaj nas o możliwość instalacji wzmacniacza sygnału.

Zadzwoń