dozór elektroniczy sw, za słaby sygnał do dozoru elektronicznego, odbycie kary w dozorze elektronicznym

Wzmacniacz sygnału do dozoru elektronicznego

Wzmacniacz sygnału GSM w kontekście dozoru elektronicznego jest urządzeniem używanym do poprawy jakości i zasięgu sygnału telefonii komórkowej. Wysoki poziom sygnału GSM odbieranego przez stację dozorową jest niezbędny do pozytywnej aprobaty takiej instalacji (dozoru elektronicznego dla skazanego) dla Służby Więziennej (SW). Po wizycie we wnioskowanym obiekcie techników z SW,  informacja o poprawnym (lub za niskim) sygnale i możliwościach (lub braku możliwości) technicznych we wnioskowanym lokalu jest kierowana do Sądu. To Sędzia podejmuje ostateczną decyzję o przyznaniu takiej formy odbycia kary ograniczenia wolności.  Taki wzmacniacz może okazać się niezbędny w miejscach, gdzie sygnał GSM jest słaby, co może wpływać na działanie urządzeń dozoru elektronicznego opartych na sieciach komórkowych, używanych przez SW.

Ważną informacją dla wszystkich wnioskujących o taką formę odbycia zasądzonej kary jest nie informowanie Sądu o planowanych środkach poprawy sygnału GSM w obiekcie. Sąd uzyskując taką informację od osoby skazanej odrzuci wniosek bezwarunkowo. W świetle przepisów obowiązujących w Polsce stosowanie wzmacniaczy GSM jest niezgodne z przepisami jeżeli nie jesteśmy operatorem posiadającym rezerwację na konkretną częstotliwość i kanał radiowy. Dlatego Sąd nie może wydać zgody na instalację urządzeń poprawy sygnału GSM w kontekście dozoru elektronicznego. Ponieważ nie może wydać nieoficjalnej zgody na kolejne łamanie prawa w świetle przepisów dotyczących używania wzmacniaczy GSM.

W przypadku słabego sygnału GSM we wnioskowanym lokalu lepiej wcześniej dobrze jest się przygotować do wizyty weryfikacyjnej z SW. Będzie potrzebne urządzenie pracujące w paśmie 900 MHz, dodatkowy zasilacz do podtrzymania zasilania (tzw. UPS) w przypadku zaniku prądu z sieci elektrycznej oraz cała niezbędna infrastruktura instalacyjna (anteny, okablowanie, złącza).

Nie warto instalować marnej jakości wzmacniaczy dostępnych np. na portalach aukcyjnych. Więcej niż prawdopodobne jest to, że narazicie się na wizytę kontroli z UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej) i wobec naruszania przepisów o wzmacniaczach GSM zostaniecie zobligowani do wyłączenia urządzenia, które wywoływało zakłócenia w sieci komórkowej co również będzie wykroczeniem.  Jednocześnie pozbawiając się odpowiedniego sygnału dla urządzenia dozorowego.

Urządzenia dostępne u nas mają odpowiednie filtry i mechanizmy autoregulacji, które zabezpieczają sieć komórkową przed ich wpływem na sieć GSM. Zadzwoń, zapytaj. Działamy na terenie Mazowsza (Mazowieckiego), Łódzkiego, Świętokrzyskiego, Lubelskiego, Podkarpackiego, Podlaskiego,  Warmińsko Mazurskiego, Kujawsko Pomorskiego.

Pamiętaj, że Ty jako użytkownik odpowiadasz za sprzęt którego używasz, dlatego warto wybierać sprawdzone i pewnie urządzenia GSM.

dozór elektroniczny słaby sygnał gsm, wzmacniacz sygnału do dozoru elektronicznego

509 848 939

W każdej chwili zapraszamy do kontaktu z nami. Porozmawiajmy o słabym sygnale GSM w kontekście dozoru elektronicznego.

Usługi uzupełniające

W nawiązaniu do możliwości wzmocnienia sygnału GSM, wykonujemy dodatkowe prace związane z systemami sieci bezprzewodowych i przewodowych w domach i biurach. Polecamy zapoznać się z pozostałymi naszymi usługami

Zadzwoń