instalacja antenowa multiswitch, montaż anten

Co to jest instalacja antenowa multiswitch?

Instalacja multiswitch antenowa to zaawansowany system dystrybucji sygnału, który pozwala na odbiór zarówno sygnału satelitarnego, jak i naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T za pomocą jednego kabla do użytkownika końcowego. Oto, co powinieneś wiedzieć o tej instalacji, jej wykonaniu, niezbędnych kablach i zaletach.

instalacja antenowa multiswitchCo to jest instalacja multiswitch antenowa?

Instalacja multiswitch antenowa jest systemem, który połączy sygnał z anteny satelitarnej (nawet z kilku satelit jednoczeście) i anteny naziemnej DVB-T w jednym punkcie, a następnie rozdzieli go do wielu odbiorników (np. w różnych pokojach w budynku). Centralnym punktem tego systemu jest multiswitch, urządzenie, które odbiera sygnały z różnych źródeł i dystrybuuje je do użytkowników. Jest ono stale zasilane napięciem 230V.

Jak wykonać instalację?

  1. Planowanie: Przed rozpoczęciem musisz dokładnie zaplanować rozmieszczenie anten, multiswitcha i kabli. Wielkość i typ multiswitcha zależeć będą od liczby użytkowników i źródeł sygnału.

  2. Montaż anten: Musisz zainstalować antenę satelitarną skierowaną na odpowiednie satelity i antenę naziemną DVB-T. Anteny powinny być umieszczone w miejscach, które zapewnią najlepszy możliwy odbiór.

  3. Instalacja multiswitcha: Multiswitch powinien być zainstalowany w centralnym, suchym i bezpiecznym miejscu. Wszystkie anteny są z nim połączone za pomocą kabli koncentrycznych.

  4. Połączenie kabli: Od multiswitcha do każdego odbiornika (mieszkania, pokoju) prowadzone są kable koncentryczne. W zależności od konfiguracji systemu, może to być pojedynczy kabel dystrybuujący zarówno sygnał satelitarny, jak i naziemny. Kable które wychodzą na zewnątrz budynku koniecznie muszą być kablami zewnętrznymi najlepiej żelowanymi koloru czarnego.

  5. gniazdo antenowe sat+rtv+fmGniazdka abonenckie w pokojach muszą być gniazdami działającymi pod systemem multiswitch czyli zwyczajowo  z wyjściami SAT+RTV lub SAT+SAT+RTV lub SAT+RTV+FM (najczęściej spotykane).

Jakie kable są potrzebne?

Do wykonania instalacji multiswitch antenowej potrzebne są głównie kable koncentryczne o dobrej jakości, które są zdolne przesyłać sygnał na wymaganą odległość bez znaczącej utraty jakości. Ważne jest również używanie odpowiednich złącz i rozgałęziaczy.

multiswitch antenowy telewizji satelitarnej i naziemnej cyfrowejZalety instalacji multiswitch w stosunku do pojedynczego kabla:

  1. Większa liczba kanałów: Możliwość odbioru sygnałów z różnych satelit oraz sygnału DVB-T, co daje dostęp do znacznie większej liczby kanałów.

  2. Jeden kabel do użytkownika: Eliminuje potrzebę prowadzenia wielu kabli do każdego odbiornika, co jest estetyczne i praktyczne.

  3. Elastyczność i skalowalność: System można łatwo rozszerzyć o dodatkowe odbiorniki i źródła sygnału.

  4. Niezależność użytkowników: Każdy użytkownik może niezależnie wybierać, co chce oglądać, bez wpływu na innych.

Pamiętaj, że instalacja takiego systemu jest dość skomplikowana i często najlepiej zlecić ją profesjonalistom, którzy mają doświadczenie w pracy z systemami multiswitchowymi. Zapewni to prawidłowe działanie systemu i uniknie potencjalnych problemów. Jedną z firm jest Quick Net Instalacje wykonująca instalacje antenowe multiswitch w Warszawie i okolicach.

konwerter do instalacji antenowej multiswitch

509 848 939

W każdej chwili zapraszamy do kontaktu z nami. Poprawimy słaby sygnał telefonów komórkowych.

Usługi uzupełniające

W nawiązaniu do usługi instalacji antenowych multiswitch, wykonujemy dodatkowe prace związane z systemami sieci bezprzewodowych i przewodowych w domach i biurach. Polecamy zapoznać się z pozostałymi naszymi usługami.

Zadzwoń